logo2.svg

КОМПАНІЯ «УКРГІДРОМОНТАЖ»

Компанія «УкрГідроМонтаж» була офіційно зареєстрована в 1996 році.
Більше 20-ти років плідної співпраці з замовниками по всій Україні.
"Укргідромонтаж" - лідер з виконання бурових робіт, виробництва водонапірних веж, резервуарів для зберігання різних рідин і водопостачання.

+380 (95) 789-67-29, +380 (98) 344-84-04

logo2.svg

+380 (95) 789-67-29,

+380 (98) 344-84-04

«УКРГІДРОМОНТАЖ»

 

Компанія «УкрГідроМонтаж» була офіційно зареєстрована у 1996 році. Понад десять років плідної співпраці із замовниками по всій Україні дозволили компанії увійти до числа лідерів із виконання бурових робіт та водопостачання.

Відповідаємо на Ваші питання по бурінню свердловин

Цей розділ складається з відповідей на найбільш поширені запитання наших Замовників.

Більш детально Ви можете проконсультуватися у менеджерів компанії «УкрГідроМонтаж»

Чи потрібна ліцензія на свердловину?

У разі якщо Ви плануєте бутеліровати і надалі продавати воду, а так само при споживанні води більш 300м3 / добу потрібно буде отримувати ліцензію на промислову розробку корисних копалин.

На якому етапі будівництва будинку можна бурити свердловину під воду?

Так, в принципі, на будь-якому.

Слід лише врахувати ту обставину, що при бурінні використовується габаритна самохідна техніка, а вона буде займати деякий місце на ділянці.

А якщо ландшафт вже сформований і встановлені ворота з парканом, то може знадобитися їх частковий демонтаж і відновлення ландшафтного дизайну після заїзду техніки.

Кращим варіантом буде буріння до початку будівництва, або під час його. Але повторимося, буріння можливо і після закінчення будівництва.

Яка відстань потрібна від будинку для буріння?

Ідеальне розташування свердловини це 3 і більше метра від будинку. Так як Вам доведеться ще прокладати труби і споруджувати кесон.

Якщо будинок вже побудований, чи можна пробурити свердловину прямо в ньому?

Так, така можливість є, але при цьому треба враховувати таку обставину.

Всередину Вашого будинку неможливо загнати великогабаритну бурову установку, і тому бурити глибоку свердловину нереально.

Навіть якщо Ви вирішили бурити артсвердловину ще до початку будівництва будинку і визначили їй місце всередині будівлі (підвал), то треба розуміти: профілактичні роботи, заміна насоса, ремонт - все це вимагає техніки, яка, ну ніяк, не розміститься у Вашому підвалі.

Буріння всередині будинку можливо малогабаритними установками і тільки неглибоких свердловин. Треба пам'ятати також те, що висота стелі в підвалі повинна бути більше 2-х метрів.

Які ціни на свердловини?

Ціна на свердловину залежить від глибини і конструкції буріння, категорії і твердості грунту, а також від матеріалу, який застосовується для виготовлення свердловини

Які труби використовуються для обсадної колони свердловини? Їх види та що краще метал або пластик?

Труби, які пропонують на ринку буріння бувають трьох видів:
1) Сталеві виготовлені з ст. 20.
2) Пластикові
3) Оцинковані (анодовані)

То який вид труб краще? Що вибрати для себе, щоб і здоров'я не угробити і термін служби був належним?

Давайте розберемося в цьому питанні.

Оцинковані, або, по-науковому, анодовані труби, слід відмести з порогу. Так, вони дешевші (за рахунок зменшення ваги використовуваної сталі). Але не факт, що вони прослужать довше. А ось сполуки цинку, які з'являться у вашій воді, вже не принесуть здоров'я ні Вам, ні Вашій родині. Економити на своєму здоров'ї? Вирішувати тільки Вам.

Пластикові труби. Вони все більше стають популярними. Екологічність, дешевизна, зручність - здавалося б, все говорить на їх користь. Але ... Одне невелике «але» і починаємо замислюватися. Статистичних даних, по використанню пластикових труб в довгостроковому періоді, немає. Як вони себе поведуть на протязі тривалого часу невідомо. Скільки прослужить колона з пластика в кислих підгрунтових водах - теж загадка в середньому це 5-7 років і все ..

На відміну від перерахованих вище матеріалів для виготовлення обсадної труби, сталь позбавлена ​​всіх перерахованих вище недоліків. Термін її служби більше 50 років (при товщині стінки 5 мм.) Накопичена велика статистична інформація з поведінки сталі в підгрунтових водах. Швидкість окислення сталі становить 0,1 мм. на рік! Та й Ви самі можете переконатися в цьому, тільки згадавши про те, які труби прокладають у містах для комунікацій. І скільки прослужили (та й прослужать) труби, прокладені ще за радянського ладу.

Може виникнути питання про шкоду присутності у воді оксидів заліза. Ну що ж. Залізо, що міститься у воді на території України, двовалентне, а корозійне залізо тривалентне і в воді не розчиняється. Для його відсіювання використовуються фільтри, а вони входять в обов'язкове обладнання свердловини. В Україні протяжність водохідних труб становить кілометри, а у воді, що йде по ним, заліза немає. Можлива установка пластикової труби всередину обсадної колони. Тільки при цьому треба враховувати, що ціна буріння збільшиться приблизно в півтора рази.

На якій глибині у мене розташований водоносний горизонт?

Найнаочнішим визначенням глибини залягання, буде перегляд кадастрів. А точно Вам скаже сам процес  буріння.

Який діаметр у пробуреної свердловини?

Знову-таки, все залежить від виду свердловини. У побутових свердловин стандартний діаметр становить 133-159 мм. при товщині стінки труби 5 мм. У артсверловинах промислових діаметр залежить від призначення і може бути від 159 мм.  до 426 мм. Все буде залежати від потужності насоса, глибини свердловини і її призначення. Для особистого водопостачання - діаметр менше, для промислового використання, відповідно більше.

Що треба зробити після буріння свердловини? (Який тип насоса вибрати)

Для того, щоб свердловиною можна було користуватися цілий рік, Вам знадобиться кесон або Ж / Б кільця (приямок) і автоматика для обслуговування насосного обладнання. Кесон є герметичний сталевий короб, заглиблений в землю. Труби, що подають в будинок воду необхідно заглибити нижче за рівень промерзання грунту. В Україні цей показник становить 1,4 метра. Тобто труби укладаються на глибину 1,8 метра відповідно.

Який тип насоса Вам вибрати? Звичайно, найкраще в цьому питанні довіритися перевіреної роками репутації. Німецька фірма Grundfos 30 років знаходиться на ринку водяних насосів для свердловин. Її насоси виготовлені з нержавіючої сталі і свою якість вже підтвердили. Також можна використовувати продукцію, виготовлену в Італії. Бюджетним варіантом є Український «Водолій», виготовлений на заводі в «Харкові». Продуктивність насоса повинна відповідати типу свердловини. Тільки в цьому випадку він прослужить вам довго і без несправністі.

Чи потрібно періодичне технічне обслуговування (ремонт) свердловини?

Так. Ця необхідність викликана декількома причинами. Технічним обслуговуванням насосу. Чистка колон і робочої частини фільтра від сольових відкладень і корозії. Для (піщаних, гранітних свердловин) також здійснюється чистка від піщаних пробок і замулювання.

Чи потрібен хімічний аналіз води в свердловині?

У воді Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Полтавської, Херсонської, Черкаської, Чернігівської області та Україні, піднятою з глибини 100 і більше метрів, міститься залізо і фтор. А ось дрібні свердловини, водоносні горизонти яких знаходяться недалеко від поверхні землі, схильні до ризику попадання в них стічних вод та інших хімічних елементів всієї таблиці Менделєєва. Хімічний аналіз води необхідний для визначення типа фільтру, що встановлюється для очищення.

Будьте уважні! Хімічний аналіз необхідно проводити тільки після трьох тижнів експлуатації свердловини не раніше. Якщо це зробити раніше, то аналіз не дасть необхідної і цілком достовірної інформації.

Яка продуктивність свердловини? Які свердловини можна використовувати не тільки для водопостачання?

Тип пробуреної свердловини, визначає і її продуктивність. Якщо для побутової свердловини вона дорівнює (в середньому) 1 метр кубічний на годину, то для промислових артсвердловин подача води може досягати і 260 метрів кубічних.

У другому випадку все залежить від діаметра колони і потужності водоносного горизонту, а також вашого насосу.

Область використання глибокої свердловини залежить тільки від вашої фантазії. Це і автономно водопостачання, і незалежне опалення і навіть власне мінівиробництво. А ось неглибокі (побутові) свердловини, можливо використовувати тільки для поливу присадибної ділянки і для дрібних побутових потреб.

Скільки триває процес буріння?

Буріння свердловин на воду займає від трьох, до семи і більше діб. Чим глибше свердловина, тим більше часу йде на процес буріння. Грає роль також щільність і твердість пробуреного грунту.

Свердловина перестала давати воду. Що робити?

Для вирішення цієї проблеми існують спеціалізовані фірми, які зроблять аналіз і дадуть оптимальне вирішення її усунення. Враховувати в цьому питанні треба те, що після п'яти-восьми років єксплуатации піщаної свердловини вирішенням проблеми найімовірніше може стати це нове буріння

Для решения этой проблемы существуют специализированные фирмы, которые проведут анализ и дадут оптимальное решение её устранения. Учитывать в этом вопросе надо то, что по истечению пяти-восьми лет проблема, связанная с песчаной скважиной, вероятнее всего, выльется в новое бурение

Який термін служби свердловин?

Термін служби водозабірної свердловини залежить від її типу, потужності водоносного пласта, регулярності використання, дотримання правил експлуатації і може досягати 30 і більше років.

Чому буріння по скелі (граніту) дорожче ніж по м'якому ґрунті, туди ж таки не спускають труби?

Річ у тому, що основна доля витрат при бурінні в гранітних породах («у скелі») доводиться на породо руйнівний інструмент, швидкість буріння по гранітах теж значно нижче, ніж при бурінні по осадових м'яких породах (до «скелі»), відповідно і витрати на паливо теж більше. Тому, при перерахунку собівартості свердловини виходить, що вартість 1м/п по гранітах вище за вартість 1м/п по осадових м'яких породах (навіть при перерахунку з обсадними трубами).

Яка ефективність будови свердловин із зворотним промиванням?

Економія спостерігається при бурінні високодебітних свердловин методом зворотного промивання.

Будівництво подібних свердловин обумовлює:
• збільшення дебіту свердловин і терміну їх експлуатації;
• скорочення числа необхідних свердловин з урахуванням різкого збільшення дебітів і термінів експлуатації;
• зменшення витрат на видобуток води і ремонтні роботи;
• скорочення витрат на труби, термінів будови свердловин і часу на їх освоєння;
• зменшення трудовитрат.

Що таке «дебіт» в свердловині?

Дебіт - обсяг води, нафти, газу, що видається свердловиною (криницею), джерелом в одиницю часу. Визначається в л / с або в м3 / год, год / добу. Близький до дебіт термін «витрата» рекомендується вживати по відношенню до (підземним, річковим потокам).

Як правильно експлуатувати свердловину?

Основна умова довголітньої і стабільної роботи свердловини – чітке дотримання основних параметрів режиму експлуатації: визначених при бурінні і випробуванні експлуатаційного і питомого дебітів, статичного і динамічного рівнів, максимально допустимого міжремонтного періоду і сили струму електродвигуна. 

Порушення експлуатаційних параметрів, особливо у бік збільшення, виводить з ладу свердловини і насосне устаткування.

Якщо свердловина споруджена з дотриманням технічних умов, затрубне цементування виконано з підйомом цементу до поверхні, а в процесі відкачок правильно сформований фільтр, то режим експлуатації визначається тільки роботою насосного обладнання.

Встановлення водопідіймального устаткування з дебітом що перевищує експлуатаційний, приводить до руйнування природного фільтру, утвореного при відкачуванні зі свердловини, до піскування свердловини і утворення піщаних пробок.

Звідки взялася назва «артезіанська вода»?

Артезіанські криниці отримали свою назву від французької провінції Артуа, де в багатьох криницях вода піднімалася вище поверхні землі, і била водограєм. Сьогодні назва «артезіанська» поширюється на будь-яку криницю, де грунтові води піднімаються вище позначки, на якій вони були зустрінуті спочатку; вода не обов'язково повинна виливатися на поверхню.

Артезіанська течія  виникає унаслідок різниці гідростатичного тиску в різних частинах замкнутого водоносного горизонту.

Як вибирають в свердловину фільтр?

Всі фільтри для устаткування свердловин на воду,  ділять на декілька типів:
• трубчасті і каркасно-стрижневі з дірчастій і щілинною перфорацією;
• трубчасті і каркасно-стрижневі з покриттям з дроту, сітки, штампованого листа і тканини;
• гравійно-обсипні;

Якщо свердловина пробурена, а води в ній мало або немає взагалі?

Таке теж можливо, найчастіше якщо свердловина бурілась на граніт, в такому випадку вона вважається розвідувальною і береться тільки 50-60% від обумовленої оплати.

«УкрГідроМонтаж» виконує буріння свердловин на території всієї України: Дніпропетровськ, Павлоград, Кривий Ріг, Запоріжжя, Кіровоград, Харків, Полтава, Херсон, Хмельницьк, Миколаєві, Вінниця, Волинь, Донецьк, Житомир, Закарпаття, Івано-Франківськ, Київ, Львів, Луганськ, Миколаїв, Одеса, Суми, Рівне, Тернопіль, Черкаси, Чернігів, Чернівці, Крим.

Бачимо Вас своїми партнерами!

Для більш детальною інформацією звертайтесь:

 тел. +380 (98) 344-84-04, +380 (95) 789-67-29

ТОВ "УкрГідроМонтаж"

Більш 20-ти років плідної роботи з замовниками по всій Україні дозволило компанії увійти в число лідерів по виконанню бурових робіт і водопостачання. «УкрГідроМонтаж» контролює виконання всього комплексу робіт - від проектування і розробки документації до монтажу, установки і здачі об'єкта в експлуатацію

Контакти:

ТОВ "УкрГідроМонтаж"

Email: info_ugm@ukr.net

+380 (98) 344-84-04, +380 (95) 789-67-29

social facebook fb 35

Права на сайт

© ТОВ "УкрГідроМонтаж" 1996-2017
© ДИЗАЙН ПП "Інтернет-Майстер"

Ви не можете копіювати, відтворювати, або іншим чином використовувати будь-яку частину матеріалів сайту без дозволу "УкрГідроМонтаж" і ПП "Інтернет-Майстер"